Wrocławska noc gospel

Przed nami trzecia edycja Wrocławskiej Nocy Gospel – święta miłośników energetycznej muzyki i głębokiego przesłania w profesjonalnym wydaniu. W tym roku wydarzenie będzie współfinansowane ze środków Gminy Wrocław. Wzorem ubiegłorocznych edycji na scenie Impartu odbędą się dwa koncerty:

  • Wroclaw Gospel Choir - działający od 2011 roku chór założony przez Rafała i Beatę Rudawskich. W lutym grupa wydała swój pierwszy album, na którym można usłyszeć autorskie kompozycje.
  • Anna Maria Mbayo & Gospel Life - nasz chór już po raz trzeci wystąpi w ramach nocy gospel. Tym razem obok utworów, które można usłyszeć na naszej płycie EP odbędzie się premierowe wykonanie kompozycji, które zwiastują solowy album naszej dyrygentki.

Po koncertach nastąpi całonocne gospel  jam session, podczas którego zawodowi instrumentaliści i wokaliści połączą swoje umiejętności w akcie wspólnego tworzenia muzyki niosącej radość i pozytywne przesłanie. A to wszystko w przyjaznej atmosferze w Klubokawiarni Autograf (Impart) przy pysznej kawie i ciastku.
W tym roku jam session poprowadzi Jnr Robinson - brytyjski wokalista od dziecka związany z muzyką gospel. Uhonorowany m.in. tytułem "Best male vocalist of the year” 94/95 (najlepszy wokalista roku) w kategorii gospel. Juniorowi towarzyszyć będzie znany uczestnikom zeszłorocznej nocy gospel zespół Holy Noiz - grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Choć wywodzą się z różnorodnych środowisk muzycznych, w muzyce gospel następuje fuzja tych fascynacji. Playlista z proponowanym repertuarem znajduje się tutaj.

W tym roku Wrocławska Noc Gospel jest partnerem ODNOWIENIE FESTIVAL

BILETY są dostępne w kasie Impartu oraz online.
Wstęp na jam session jest bezpłatny.
Przedsprzedaż: 15 zł (karnet na dwa koncerty)
W dniu koncertów: 25 zł (karnet na dwa koncerty)

WNG18 plakat (08)

 

Wroclaw Gospel Choir

Został założony przez Rafała i Beatę Rudawskich we wrześniu 2011 roku we Wrocławiu. Na swoim koncie ma wiele koncertów, w kraju i zagranicą w tym ze znanymi osobistościami ze świata muzyki gospel, udział w warsztatach, nagraniach studyjnych oraz autorski, pierwszy album w języku polskim oraz angielskim pt."Wroclaw Gospel Choir". Wroclaw Gospel Choir składa się z  dwudziestu osób, które są szczególnie uzdolnione i zaangażowane w działalność chór. Jesteśmy ludźmi z różnymi charakterami, doświadczeniami, poglądami, ludźmi różnych profesji – muzycy, stomatolodzy, prawnicy, bankierzy, architekci, lekarze, studenci, nauczyciele, psycholodzy, naukowcy, laboranci, etc. Nie przeszkadza nam to wspólnie dzielić się radością płynącą ze śpiewania muzyki gospel. Każdy tak jak potrafi, jak rozumie i jak mu serce i dusza podpowiada. Chór w repertuarze ma głównie autorskie kompozycje Rafała Rudawskiego w języku polskim oraz angielskim, jak i znane kompozycje gospel ze świata gospel. Stale prowadzimy nabór do chóru, zapraszamy wszystkich chętnych.
W ciągu siedmiu lat przez chór przewinęło się ponad 200 osób, które kształciły się muzycznie pod okiem Rafała. Wielu z byłych chórzystów zasila różne grupy, chóry i zespoły w mieście. Strona Wroclaw Gospel Choir: www.wroclawgospel.com

Album Wroclaw Gospel Choir jest dostępny na:

Google Play
Amazon
iTunes
Deezer
Napster
Spotify

Dyrygent Wroclaw Gospel Choir

Urodził się 13.02.1983 roku w Przemyślu w rodzinie artystów muzyków. Jest pianistą, kompozytorem, dyrygentem, absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Na fortepianie gra od 7 roku życia. Jest kompozytorem muzyki filmowej/ilustracyjnej - między innymi: „Rodzinka PL”, „Ojciec Mateusz”, „Nie ma jak Polska”, "Teatr Edukacyjny TVP", "Jak to działa",  oraz wiele produkcji światowych, seriale, filmy, reklamy. Szczegóły i muzyka: www.rafalrudawski.com

Od 18 lat tworzy i gra muzykę gospel. Niemal od samego początku budował scenę gospel w Polsce zasilając muzycznie większość chórów prosperujących do dzisiaj. Od samego początku tej przygody związany był z Przemyskim Chórem Gospel, w którym wydawał swoje pierwsze gospelowe dźwięki. Dzięki licznym koncertom i warsztatom w kraju i zagranicą u boku znanych i cenionych artystów muzyki gospel, miał (jak sam mówi) jako pianista/kompozytor i dyrygent najlepszą nieformalną szkołę muzyki gospel. Rafał od wielu lat jest instruktorem na międzynarodowych warsztatach muzyki gospel zagranicą i w Polsce, koncertuje także z zagranicznymi chórami.

Przedstawiciele muzyki gospel i artyści, festiwale i warsztaty wykonujący muzykę gospel z którymi współpracuje/współpracował Rafał:

David Daniel (UK), Peter Steinvig (DK), Wayne Ellington (UK), Ruth Waldron (UK), Emmanuel Waldron (UK), Karen Gibson (UK), Bruce David Stevens (USA), Norris Garner (USA), Ken Norris (DE), Christian Charles dePlicque (FIN), Brian Fentress (USA), Salomon Facey (USA), Paul Watson (UK), Peter Francis (UK), Sam Lynch (UK), Mark Beswick (UK), Junior Robinson (DE), Eggo Fuhrmann (DE), Michael Green (USA), oraz czołówką polskich artystów jazzowych,popowych i gospelowych, Przemyski Chór Gospel, Wrocław Gospel Choir, Toronto Mass Choir (CAN), Holy Noiz, Gospelchor Adendorf (DE), Luneburg Gospel Choir (DE) Konin Gospel Choir, Kraków Gospel Choir, Gospel Joy, Be Ready (DE), Cantore Gospel Choir, Chór Harfa, Chór Juventus, Copenhagen Gospel Festival, Osiek Gospel Festival, warsztaty w większości polskich miast, między innymi: w Przemyślu, Koninie, Krakowie, Opolu, Gliwicach, Rybniku, Stargardzie Szczecińskim  Poznaniu, Tarnowie, Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Hamburgu (DE), Luneburg (DE) i wielu innych miejscach.