Projekt Gospel – refleksja 1

foto: Kasia Bielak
foto: Kasia Bielak

 Za nami Projekt Gospel – dwa dni warsztatów zorganizowanych z myślą o „głodnych muzyki gospel” mieszkańcach Wrocławia, ale nie tylko… Pojawili się mieszkańcy Trzebnicy i Oleśnicy, Bolesławca, Gorzowa Wielkopolskiego i… Krakowa! Pojawili się uczniowie szkół podstawowych i emeryci. Kobiety i mężczyźni, rodziny i dziewczęta, które nieśmiało szukały dla siebie męża 🙂

Kasia Bielak
foto: Kasia Bielak
foto:Magda Kopczyńska
foto:Magda Kopczyńska

Z rozmów z Wami wiemy, że w warsztatach uczestniczyli ludzie wierzący, szukający Boga czy nie znający Go. Śpiewali absolwenci szkół i akademii muzycznych oraz osoby, które nie mają wykształcenia ani doświadczenia muzycznego. Słychać było głosy wysokie i niskie. Widać było uśmiechy i łzy wzruszenia.

Było sporo prób, było dużo sportu.

foto: Estera Stańczak
foto: Estera Stańczak
foto: Estera Stańczak
foto: Estera Stańczak

Był czas relaksu i nawiązywania nowych znajomości oraz czas wytężonej pracy.

foto: Magda Kopczyńska
foto: Magda Kopczyńska

Można by jeszcze bardzo długo wymieniać ile „przeciwnych biegunów” zetknęło się ze sobą podczas tych warsztatów… Bardzo się cieszymy, że ten projekt połączył ludzi z różnych środowisk, osoby różnych doświadczeń.

Dla naszego chóru był to czas ogromnej pracy, która przyniosła nam tyle radości, że do dziś nie możemy przestać się nadziwić... Bezcenne są dla nas Wasze uśmiechy, Wasza modlitwa i Wasze świadectwa. Dziękujemy za Waszą energię, radość i zaangażowanie. Dziękujemy za każde miłe słowo. Za to, że pokazaliście nam, że warto było zorganizować takie wydarzenie i że czas zacząć myśleć o kolejnym!

Błogosławieństwa!