O nas

Gospel Life to pełna energii i radości ze śpiewania grupa wykonująca muzykę gospel.

Chór powstał w marcu 2014 roku ze wspólnej inicjatywy osób, które poznały się śpiewając muzykę gospel. Od tego czasu grupa spotyka się na regularnych próbach i koncertuje pod muzycznym kierownictwem Anny Marii Mbayo.

Gospel Life wykonuje utwory w języku polskim i angielskim. Chórowi śpiewającemu zarówno autorski materiał, jak i piosenki z repertuaru innych wykonawców towarzyszy na scenie zespół instrumentalny. Grupa ma na swoim koncie płytę EP zatytułowaną Genesis.

Inspiracją i motorem działania naszego zespołu jest przede wszystkim Pismo Święte i zawarte w nim Słowo. Połączone z muzyką daje nam radość, którą chcemy się z Wami podzielić w czasie koncertów.

Jesteśmy chórem ekumenicznym, otwartym na wszystkich chrześcijan bez względu na wyznanie. Naszym wspólnym celem jest poprzez muzykę oddawać Bogu chwałę.

_MG_0655

Skład

Anna Czerska
Dorota Kuszyńska
Hanna Bożek
Karolina Cisowska
Marzena Matyla
Weronika Sabatowska

Aleksandra Florek
Anna Mąka
Asia Wasielewska
Magda Sawicz
Monika Sleziona
Zuzanna Seweryn

Kamil Klimek
Marek Nykiel
Piotr Pawlak
Rafał Sielicki
Tomek Świątkowski

Marzena Matyla

Marzena jest absolwentką retoryki funkcyjnej, emisji i rehabilitacji głosu. Swoją wiedzę i umiejętności wokalne doskonaliła na licznych warsztatach wokalnych z doświadczonymi instruktorami z kraju i z zagranicy. Dziś zdobytą wiedzą dzieli się jako pedagog i nasz trener wokalny

Tomasz Wendt- saksofony

Filip Miguła - instrumenty klawiszowe

Tymek Śnieżek - gitara elektryczna

Piotr Nosal - gitara basowa

Bartłomiej Pająk - perkusjonalia

Jarosław Korzonek - perkusja

Prowadzenie zespołu

Anna Maria Mbayo: wokalistka, kompozytorka i pedagog. Propagatorka muzyki gospel na Dolnym Śląsku. Od najmłodszych lat uczyła się gry na fortepianie, a później saksofonie. Jej największą pasją jest jednak śpiewanie. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła także  kierunek Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych w Studium Muzyki Kościelnej w Opolu.

Jej przygoda z muzyką gospel rozpoczęła się od uczestniczenia w warsztatach organizowanych na terenie kraju. Z biegiem czasu zaczęła się angażować coraz bardziej w wykonywanie owej muzyki, co doprowadziło m.in. do tego, że uzyskała tytuł Najlepszej Solistki XIV Międzynarodowego Konkursu Chórów organizowanego w ramach XIV festiwalu Camp Meeting Osiek 2010, a także wystąpiła podczas ceremonii powitania papieża Franciszka w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Choć jej największą pasją jest komponowanie i wykonywanie muzyki gospel, często występuje z repertuarem jazzowym, soulowym czy funkowym. Ma na swoim koncie występy u boku takich muzyków jak m.in.: Leszek Możdżer, Janusz Szrom, Piotr Wojtasik, Billy Hart czy Billy Harper.

Oprócz prowadzenia zespołu Gospel Life, pracuje jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych w szkołach muzycznych. Jest również zapraszana jako solistka do współpracy z licznymi zespołami, oraz jako instruktorka i dyrygentka do prowadzenia warsztatów muzycznych.